Časté otázky

Môžem sa v Hoteli MIKADO ubytovať aj so svojím domácim zvieratkom?

Môžem sa v Hoteli MIKADO ubytovať aj so svojím domácim zvieratkom?

Aj keď si uvedomujeme, že je niekedy ťažké sa od svojho psa alebo mačičky odlúčiť, odpoveď znie - NIE.

V našom hoteli neumožňujeme z hygienických a prevádzkových dôvodov ubytovanie s domácim zvieratkom ako je pes, mačka, fretka, potkan či iné.

"Ale môj psík je veľmi čistotný a poslušný... Mám iba "kabelkového" psíka, ktorý nebreše... Mačke beriem prenosnú toaletu... Moja mačka je mimoriadna dáma, neškriabe nábytok ani koberce..."

S pobytom zvieraťa v hoteli je spojených hneď niekoľko potenciálnych komplikácií, bez ohľadu na to, aké je zviera vychované a pán pozorný.

Jednou otázkou je pohodlie ostatných hostí (túžia po tichu alebo sa zvierat z rôznych dôvodov môžu báť), druhou otázkou je udržiavanie čistoty a zachovanie interiéru pre ďalších hostí.

Zviera môže hocičo v neznámych priestoroch vystresovať, takže zareaguje nečakane, a hotel by mohol byť zodpovedný za prípadné následky.  

"Ani keď sľúbim, že na zviera dozriem a prípadné škody alebo znečistenie zaplatím?"

Nejde len o brechanie či prípadné poškodenie zariadenia. V dnešnom čase je mnoho ľudí alergických na psiu alebo mačaciu srsť. Nemusia o tom ani vedieť, pretože doma sami zvieratko nemajú.

Keďže zvieratá prirodzene púšťajú chlpy a nie je možné ich všetky ani vidieť, nieto ešte naraz odstrániť, nechceli by sme, aby mal hosť, ktorý príde na izbu po vás a vašom zvieratku, zdravotné problémy.

"Ale moja mačka / pes / potkan sú bezsrstí a tým pádom antialergicki..."

Stále platí, čo sme uviedli vyššie - ohľad na iných hostí a prevádzkové dôvody to neumožňujú. Pokúšali ste sa napríklad niekedy hľadať potkana v hotelovej klimatizácii? :)