Zelený Hotel

Hotel, ktorý je zelený zvnútra aj zvonku

Naše farby sú zelená a žltá

Nedá sa nevšimnúť, že náš hotel je zvonka zelený. V logu máme zelenú a žltú farbu, obe sme si vybrali zámerne. Potrpíme si na zeleň v interiéroch aj exteriéroch, a slnko, ktoré môže prenikať do vnútorných priestorov hotela cez veľkoryso riešené okná.

Náš malý areál sme vysadili krásnymi platanmi. Snažili sme sa uchovať pôvodné stromy a samozrejme robíme pravidelnú výsadbu a údržbu zelene po celý rok.

Snažíme sa byť ohľaduplní aj v prístupe k životnému prostrediu. Hoci nemáme certifikát zelených budov LEED či BREEAM, chceme, aby naša prevádzka bola čistá, príjemná a ekologická. Zeleňou a veľkorysým priestorom vytvárame príjemné prostredie nielen pre hostí, ale aj našich zamestnancov.

Máme zásadu, že uteráky neperieme každý deň, ale iba vtedy, ak nás o to hosť požiada umiestnením špinavého uteráka na zem v kúpeľni. Hotely pri dennom praní spotrebujú obrovské množstvá vody, a my sa vylúčením zbytočného prania ešte čistých uterákov snažíme prispieť k jej úspore.

V prevádzke precízne separujeme odpad; týka sa to nielen plastov a papiera, ale aj biologického odpadu z našich reštaurácií a barov, a tiež spotrebovaného oleja. Takisto bezpečne likvidujeme žiarovky a batérie cez špecializované zberne.

Ako separujeme odpady z kuchyne a hotela MIKADO:

  • Bio odpad – odvoz cez externú firmu;
  • Odpad z použitých olejov – odvoz cez externú firmu;
  • Odlučovanie tukov a ropných látok – cez odlučovač ľahkých kvapalín Lapol;
  • Odpad z vypálených žiaroviek, žiariviek a batérií – odvoz na zberné miesta;
  • Odpad z pokazených spotrebičov – odvoz na zberné miesta;
  • Odpadové nádoby na papier a ostatný odpad – predplatené cez Nitrianske komunálne služby.
Zeleny hotel